התקשרו עכשיו :
074-7145148

רשימת פטנטים רשומים בישראל

רשימת פטנט

אחד הדברים החשובים ביותר בכל תהליך רישום פטנט הוא לברר שאין כבר פטנט על הרעיון שלנו. ממציאים רבים מעלים במוחם רעיונות נהדרים לפטנטים, אך בחיפוש יסודי מגלים שכבר קיימים פטנטים שנרשמו על רעיון זהה או אפילו דומה מאוד, שלא מאפשר להם להגן על ליבת ההמצאה, על המרכיבים החשובים ביותר שלה, מה שבסופו של דבר עלול להוביל לסירוב של הרשויות לרשום את הפטנט. בדיוק מהסיבה הזאת, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבצע חיפוש על פטנטים קיימים ואת זה עושים באמצעות רשימת פטנטים שנהוג לקרוא לה גם רשימת פטנט.

מאגרי מידע של פטנטים

לפני שמתחילים בתהליך של גיבוש אסטרטגיית הפטנט וניסוח בקשת הפטנט, יש לוודא תחילה שלא קיים פטנט אחר על הרעיון שלנו ואת זה עושים באמצעות חיפוש וניתוח רשימת פטנטים רשומים או במילים אחרות באמצעות מאגר פטנטים רשומים. אחד הכלים הפופולאריים ביותר שבו עושים ממציאים שימוש רב הוא מאגר הפטנטים של גוגל, בתוכו תוכלו למצוא את רוב הפטנטים המופיעים במאגר הפטנטים של ארה”ב. העניין הוא שהסוד בחיפוש פטנטים הוא לא בנגישות לכל הפטנטים אלא ביכולת החיפוש. הפטנט שאתם מחפשים יכול להכיל ביטויי מפתח שונים לחלוטין מאלה שבהם אתם משתמשים בכדי להגדיר את הרעיון שלכם ולכן נדרש איש מקצוע שיודע לבצע את החיפוש בצורה יעילה. צריך לזכור שמדובר במיליוני פטנטים רשומים ובעשרות ואף מאות פטנטים שיכולים להיות רלוונטיים לחיפוש וצריך לבחון האם ישנה בעיה שדורשת התייחסות, או שהדרך לרישום פנויה.

פטנטים רשומים בישראל

חיפוש פטנטים באמצעות רשימת פטנטים בישראל הוא אפילו מורכב עוד יותר. מצד אחד, הפטנטים יכולים להיות מנוסחים בשפה העברית, אך מצד שני הנגישות לפטנטים האלה היא מאוד מוגבלת ודורשת חיבור למאגר המידע של רשם הפטנטים במשרד המשפטים, שם ניתן למצוא רשימת פטנטים ישראלים. גם במקרה זה, כמובן רצוי להשאיר את משימת החיפוש לאיש מקצוע, בדרך כלל משרד עורכי פטנטים מומחים בחיפוש פטנטים ואיתור כפילויות.

לבסוף, כדאי לדעת את הדבר הבא: חובה ליידע את הרשויות על פרסומים רלוונטיים לאמצאה כולל אלה שנמצאים בתוך רשימת פטנטים רשומים. הדיווחים חייבים להיעשות בדרך מיוחדת הידועה לעורך הפטנטים.  שימו לב שבכל פטנט ניתן למצוא סעיף שבו מפורטים פטנטים דומים ועבור הרלוונטיים ביותר ביניהם, גם מסופק הסבר של הממציא מדוע הפטנט שלו אינו נוגד את אותם פטנטים. סעיף כזה חייב להיכלל גם בבקשת הפטנט שלכם.

משרד עורכי הפטנטים ThePatenters מתמחה בתום הקניין הרוחני ומבצע, בין היתר, חיפוש פטנטים במסגרת רשימת פטנט בארץ, בארה”ב ובכל רחבי העולם באמצעות מומחים בחיפוש ואיתור פטנטים.  שירות זה ניתן כשירות בפני עצמו וכמובן במסגרת שירות כולל של רישום פטנט מא’ עד ת’, במסגרתו גם יתייחסו המומחים של ThePatenters לפטנטים דומים במסגרת בקשת הפטנט. לפרטים נוספים על השירות ועל כל שירותי רישום הפטנטים של ThePatenters, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 074-7145148.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !