התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום שם מסחרי משרד המשפטים

רישום שם מסחרי במשרד המשפטים

כידוע, לשמות מסחריים יש משמעות עצומה עבור עסקים, חברות וארגונים, והם מהווים אמצעי בסיסי לזיהוי, בידול ומיתוג בעולם תחרותי. לשם כך, ניתן לבצע גם עבור שם מסחרי, בנוסף על לוגו ואלמנטים נוספים, רישום של סימן מסחר המעניק הגנה מפני שימוש בלתי מורשה בו לתקופה ארוכה, הן בישראל והן בחו”ל במידת הצורך.

רישום שם מסחרי במשרד המשפטים מבוצע דרך מחלקת סימני המסחר, שאותה מפעילה רשות הפטנטים. מדובר בהגשה יחסית פשוטה המצריכה מילוי טופס ייעודי ותיאור מפורט של השם וההגנה המבוקשת.  המחלקה מבצעת בדיקות שונות שנמשכות 15 חודשים לכל היותר (אפשר גם להגיש בקשה לרישום מזורז – למשל אם מעוניינים לבצע רישום בינלאומי), כאשר בתקופה זו ייתכן ויתבקשו שינויים מסוימים. כמו כן, לאורך 3 חודשים הבקשה תפורסם ברשומות ציבוריות על מנת לאפשר התנגדויות, ובמידה שאין התנגדויות או שינויים שצריך לבצע – השם המסחרי יירשם. מכאן והלאה ניתן לקבל הגנה של 10 שנים על השם, וגם לחדש אותה כעבור תקופה זו.

עלויות של רישום שם מסחרי

יש לרישום שם מסחרי מחיר מסוים הקשור בשירותי אנשי המקצוע המלווים ובאגרות השונות, והדבר תלוי בין היתר אם מבקשים רישום בישראל בלבד או רישום בינלאומי. כך לדוגמא, יש לשלם אגרה עבור הגשת הבקשה הכללית, וכן יש לשלם אגרה שעלותה משתנה ממדינה למדינה בהתאם למחיריה ועמלותיה. כמו כן, בזכות פרוטוקול מדריד ניתן לבצע רישום שם מסחרי באופן מרוכז, באותו הטופס, המטבע והשפה במספר מדינות החתומות על האמנה. על כן, מדובר בתהליך שעשוי להיות יותר חסכוני בעלויותיו לעומת הרישום במדינות נפרדות, שבהן יש לשלם אגרה נפרדת. בנוסף, במידה ומגישים בקשות לרישום מזורז במדינות שונות, הדבר כרוך לרוב בתוספת תשלום.  חידוש הסימן שמתאפשר בעבור תקופה ההגנה, כרוכה בתשלום אגרת חידוש.

כאמור, העלות משתנה גם בהתאם לשירותים שניתנים על ידי בעלי מקצוע. כך לדוגמא, יש חשיבות לביצוע חיפוש מקדים עבור שמות מסחריים דומים, העלולים להביא לדחייה של הבקשה, לעיכוב שלה או לדרישת שינויים. אמנם אפשר גם לבצע חיפוש עצמאי אך בעיקר אם מדובר בבקשות בינלאומיות כדאי להסתייע בגורמים מנוסים כמשרדנו. אנו נבצע את החיפוש במאגר מחלקת סימני המסחר בישראל (כרוך בתשלום), ובמנוע ייעודי המאפשר לחפש למשל בהתאם למילים, ביטויים ופונטים, שם לקוח וכדומה, וכן נחפש במנועים בינלאומיים לבחינה של סימנים ישראלים.

לקבלת עוד פרטים וסיוע מקצועי

לפני שמבצעים בקשה לרישום שם מסחרי יש לשקול היטב את התועלת, בהתאם למטרות משפטיות, שיווקיות וכלכלית, תוך לקיחת כלל הפרטים בחשבון. על כן, חשוב מאוד לפנות למשרד המתמחה בתחום כמשרדנו ולקבל ייעוץ מקדים וליווי לכל אורך ההליכים במידת הצורך. לפרטים נוספים בנושא ולקבלת ייעוץ וליווי, פנו אלינו בטלפון 074-7145148.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !