התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום פטנט על תוכנה

בסניפי The Patenters מעניקים שורה ארוכה של שירותים הקשורים לקניין רוחני, לרבות ניתוחי חיפוש ורישום פטנטים, סימני מסחר, מדגמים, זכויות יוצרים ועוד. בין היתר החברה מתמחה ברישום פטנט על תוכנה ואפליקציה עבור לקוחות פרטיים ועסקיים, חברות סטארט אפ, היי טק ועוד.

המיוחד ברישום פטנטים לתוכנות ואפליקציות

באופן כללי, רישום פטנט על תוכנה דומה לרישום פטנטים אחרים. הוא מעניק בלעדיות והגנה בייחוד עבור שיפורים בפעולת המחשבים, ותהליכים משובצי מחשב וממשקים חדשים. יחד עם זאת ישנם מספר מאפיינים ייחודיים לסוג זה של פטנטים שחשוב לתת עליהם את הדעת:

  • הכרה כפטנט- בתור התחלה יש לבחון באם ההמצאה המשולבת תוכנה יכולה להיות ראויה לפטנט. כך למשל, המצאה כוללת מרכיבים מופשטים המבוססים על מהלכים חשיבתיים, ייתכן ולא יוכרו על ידי החוק כעומדים בקריטריונים טכניים של פטנט.
  • רישום כרעיון- עבור תוכנות ואפליקציות ניתן לפעמים להגיש בקשה לפטנט טרם פיתוח, עוד בשלב הרעיון. זאת כמובן עם הגשה מקצועית, מפורטת וברורה שניתן להוכיח את ייחודה ואת יישומה.
  • עירוב אנשי מקצוע- בהגשת בקשה לרישום פטנט עבור תוכנה או אפליקציה אין זה מספיק לתארה באופן גרפי, אלא יש צורך במעורבות בתיאור פרטים של מהנדסי מחשב ואנשי פיתוח.
  • ענף התוכנה ובייחוד כל הקשור לאפליקציות, מתפתח במהירות עצומה וכל הזמן מתעדכן ומתחדש. לכן בתחום זה יש חשיבות רבה לביצוע הליכי חיפוש מקדימים טרם התחלת הליך רישום פטנט.
  • עלות רישום פטנט- יש לדעת כי עלות רישום פטנט לתוכנה יחסית גבוהה עקב עלות אנשי מקצוע בתחום הנדרשים לעריכת הבקשה. בנוסף, עקב עודף מידע בתחום המתעדכן ומשתנה כל הזמן, גם חיפוש מידע יכול להיות מורכב וכך בהתאם מעלה את הוצאות ההליך.
  • הליכים מהירים- בגין הדינאמיות של תחום זה, יש מדינות רבות ובעיקר באירופה המאיצות הליכי אישור בקשות לפטנטים.
  • אייקון לאפליקציה- ההבדל העיקרי בין המצאות תוכנה לאפליקציה הינו באפשרות לרשום מדגם אייקון עבור האפליקציה, וכך לזכות בעיצוב בלעדי רשום עבורו.

למידע נוסף לחצו כאן
רישום פטנט על תוכנה

ל- רישום פטנט על תוכנה ואפליקציה, לקבלת ייעוץ מקצועי ועוד מידע בנושא, צרו קשר עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני בטלפון 074-7145148 או בדוא״ל [email protected]

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !