התקשרו עכשיו :
074-7145148

עלות רישום פטנט והאפשרות לחסוך בהוצאות

רישום פטנט הוא עניין יקר. ואם לא די בכך מדובר גם בהליך מורכב שהצלחתו תלויה רבות באופן ביצועו. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, תוך בחינת יכולות כלכליות ועם גישה מקצועית וקפדנית המייעלת את התהליך וממקסמת את סיכויי הצלחתו.

מרכיבי עלות רישום פטנט

עלות רישום פטנט מחולקת באופן יחסי די שווה לשני פרמטרים מרכזיים. הפרמטר האחד הינו עבור שכ”ט- עבודת ההכנה הנדרשת לרישום הפטנט, עריכתו, הכנתו, מענה על הודעות מהרשויות וכו’. הפרמטר השני מורכב מעלויות הרישום עצמו, בעיקר מאגרות ועמלות שיש לשלם כדוגמת תשלומים לעריכת ובחינת הבקשה, אגרות חידוש, אגרות פרסום ועוד. עלויות אלו מצטברות לסכומים גבוהים שלרוב יש לאתר עבורם מקורות מימון. יחד עם זאת, בעזרת סיוע מקצועי של משרדנו ניתן באמצעים שונים בהחלט להקטין את הוצאות הרישום ולהתאימן למסגרות תקציב נתונות.

יתרונות רישום פטנט קטן

בדרך כלל עלויות שכר טרחה לעריכת רישום בקשת הפטנט מוכתבות בהתאם למורכבות ההמצאה. יחד עם זאת, ניתן לחסוך בעלויות של אגרות פטנטים על ידי הגשתן תחת הגדרה של פטנט קטן. בחירה ברישום פטנט כפטנט קטן –  utility model- מוזילה באופן משמעותי את עלויות האגרות. נוסף על כך רישום כפטנט קטן לא אחת מגדיל את הסיכוי לאישור ההמצאה לעומת רישומה כפטנט רגיל. בנוסף, במידה ואין בעיית מימון, לא אחת מומלץ להוסיף בקשת פטנט קטן לצד בקשת פטנט רגילה. הליך רישום פטנט קטן גם מהיר יותר מרישום פטנט רגיל וכך קטן הסיכון להעתקה של ההמצאה על ידי מתחרים.

אפשרויות נוספות לחיסכון בעלויות רישום פטנט

מלבד רישום פטנט קטן יש עוד אפשרויות לחסוך בהוצאות רישום הפטנט:

  • במקרה שבחרתם את ישראל כמקום הנבחר ל- רישום פטנט עלות הרישום תהיה נמוכה משמעותית מכיוון שאגרות הרישום בארץ במרבית המקרים זולות יותר מרישומו במדינות אחרות. יחד עם זאת, רישום פטנטים עלות  בישראל אינה אחידה והיא מושפעת מפרמטרים שונים. כך למשל, בישראל אדם פרטי או חברה קטנה בתנאים מסוימים משלמים כמעט 50% פחות אגרה מגוף מסחרי גדול.
  • מאפייני ההמצאה- ככל שההמצאה יותר מסובכת, גדולה, ייחודית ונדירה כך עבודת התחקיר והעריכה עבורה יותר מורכבת, וכך בהתאם עולה שכר הטרחה.
  • איכות החומר המועבר לעריכת בקשה לפטנט גבוהה
  • אישור ההמצאה- אישור בקשה לפטנט בפעם הראשונה חוסך בעלויות נוספות הכרוכות בניסוח ועריכה מחדש של בקשת הרישום. בכדי להגדיל את הסיכוי לאישור פטנט בפעם הראשונה, כדאי לבצע את הליך הרישום עם סיוע וליווי מקצועי ומדויק שלנו.

למידע נוסף לחצו כאן

הגשת בקשה לפטנט

לרישום פטנט בעלויות מתאימות להגדרות התקציב שלכם, לקבלת עוד פרטים אודות עלות ההליך וייעוץ מקצועי בתחום, צרו קשר עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני בטלפון 074-7145148 או בדוא״ל [email protected].

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !