התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום פטנט עולמי

בסניפי The Patenters שבחיפה, באר שבע ורמת גן, מספקים שירותי רישום פטנט בישראל, ארה”ב ומדינות נוספות. שירותינו כוללים גם רישום פטנטים עולמי באמצעות הגשת בקשת PCT לרשת הבינלאומית של האו”ם.

אמנת PCT

אמנת PCT – Patent Cooperation Treaty קיימת כבר משנת 1970 ומרבית מדינות העולם חתומות עליה. היא שייכת לארגון WIPO שהינו ארגון הקניין הרוחני העולמי. מדינת ישראל הצטרפה ל-  PCTבשנת 1996 בגין רצון לקדם המצאות של ישראלים ובכך לתרום לקידומה של התעשייה המקומית. כפועל יוצא מההצטרפות, רשות הפטנטים בארץ פועלת בתאום עם PCT. כמו כן, בישראל פועלת מחלקה של PCT בה מוגשות בקשות לרישום פטנט עולמי.

הגשת בקשה לרישום פטנטים עולמי

במרבית המקרים אנו ממליצים להתחיל בהגשת בקשת פטנט במדינה מסוימת, בין אם ישראל, ארה”ב או כל מדינה רלוונטית אחרת. לאחר מכן ניתן להגיש בקשות נוספות לפטנטים במדינות מתאימות אחרות תוך שנה ממועד הגשת הבקשה הראשונה. כמו כן ניתן להגיש תוך שנה ממועד הגשת הבקשה הראשונה בקשה לאמנת PCT עבור רישום פטנט עולמי. מדובר בבקשת רישום פטנט ייחודית המגדילה את טווח הזמן משנה לשנתיים וחצי עבור הגשת בקשות רישום פטנט במדינות נוספות החברות באמנה. יש לציין כי תאור של ההמצאה בבקשת רישום ל- PCT לא נדרש להיות זהה לבקשה הראשונה, אולם בקשות הרישום הבאות חייבות להיות זהות לתיאור הניתן עבור ההמצאה ב-PCT.

הליך הגשת בקשה לרישום פטנט עולמי

הליך הגשת בקשה לרישום פטנט עולמי מורכב משני שלבים עיקריים – לאומי ובינלאומי:

  • בשלב הבינלאומי מוגשת בקשה תוך שנה ממועד הגשת הבקשה הראשונית, עבורה יש לשלם אגרות שונות לרבות אגרת הגשה, מסירה, אגרת חיפוש ועוד. הבקשות מועברות למחלקות המפוזרות במדינות החברות באמנה ומשם הן מועברות לבדיקה מעמיקה לרשות החיפוש הבינלאומית, שמעבירה ללשכה הבינלאומית את תוצאות החיפוש בדו”ח ISR אליו מצורפת חוות דעת המכונה WO. בלשכה הבינלאומית בוחנים את הבקשה לפטנט ומפיקים עבורה דו”ח וחוות דעת. כמו כן ניתנת למבקש הרישום אפשרות להשגות וליצור קשר עם בוחן ההמצאה לשם הבהרות. לבסוף יופק דוח בו יוחלט באם הרישום יכול לעבור לשלב לאומי.
  • שלב לאומי- השלב הלאומי כרוך אף הוא באגרות למשרדי הפטנטים במדינות היעד. ההתייחסות לבקשה תהיה במסגרת המדינה וחוקיה.

למידע נוסף לחצו כאן

הגשת בקשה לפטנט עולמי

להגשת בקשה ל- רישום פטנט עולמי, לקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי בתחום צרו קשר עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני בטלפון 074-7145148 או בדוא״ל [email protected].

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !