התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום פטנט מחיר

דברים שצריך לדעת על עלות רישום פטנט בישראל

הנושא של עלות רישום פטנט בישראל רלוונטי עבור אנשים פרטיים, ממציאים וגופים מסחריים. הוא קריטי לשמירה על מסגרת הוצאות מסוימות ובעזרתו ניתן לעמוד בתקציב שמוגדר מראש. עם זאת, הנושא של רישום פטנטים בישראל גם מושפע ממגמות בינלאומיות ומתהליכים משפטיים. המשמעות היא שלא תמיד אפשר לדעת כמה עולה לבצע רישום פטנטים בישראל ובדרך כלל יש צורך במעורבות של אנשי מקצוע מיומנים.

בתהליך רישום פטנט בישראל מחיר מושפע ממספר פרמטרים. הפרמטר הראשון הוא סוג הבקשה והפרטים האישיים של מי שעומד מאחוריה. אדם פרטי משלם פחות על רישום פטנט מאשר גוף מסחרי והפערים עשויים להגיע לעשרות אחוזים. הפרמטר השני הוא שכר טרחת עורך הדין. ככל שהידע הקיים על הפטנט נדיר יותר ועורך הדין נדרש לבצע עבודת מטה מקיפה בחיפוש אחר אינפורמציה רלוונטית, כך צפוי שכר הטרחה לעלות. כדאי לזכור שבמסגרת רישום פטנט בישראל מחיר כולל את כל השלבים מרגע הגשת הבקשה ועד קבלת האישור המיוחל. מגיש הבקשה למעשה משלם לא רק את העמלה למשרד המשפטים והגופים הרלוונטיים, אלא גם על עריכת הבקשה, בחינת הבקשה ואגרות נוספות. תחת אגרות נוספות יש לקחת בחשבון את המחיר של אגרת פרסום, אגרת חידוש וכן הלאה. אגרות אלו קיימות בישראל ובמדינות אחרות ברחבי העולם שפועלות בצורה דומה ומאפשרות רישום פטנטים.

מה עושים כדי לרשום פטנט בלי לחרוג מהתקציב?

מבחינת רישום פטנט בישראל עלות גם מושפעת מהשאלה באיזה מהירות הבקשה מאושרת. אם למשל הבקשה מאושרת בפעם הראשונה שמגישים אותה, הלקוח לא צריך לשאת בהוצאות נוספות על שכר הטרחה, עריכת הבקשה, הגשת השרטוטים וכן הלאה. לחילופין, במהלך רישום פטנט בישראל עלות צומחת כאשר הבקשה מסורבת והלקוח נדרש לנסח מחדש את הטיעון המרכזי שלו. לא ניתן לחזות מראש מה תהיה העלות של כל בחינה של בקשת הפטנט, מפני שהבוחנים הממשלתיים מוציאים הודעה על ליקויים שהיא ייחודית לאמצאה ובלתי תלויה לחלוטין בממציא, בעל האמצאה ובעורך הפטנטים.  הבקשה עלולה להיבחן מספר פעמים. מצד שני, רישום פטנטים בישראל מול משרד מקצועי של עורכי דין ו\או עורכי פטנטים מיומנים בהחלט מעלה את הסיכויים לקבלת האישור ולחיסכון בהוצאות. לרוב משתלם להשקיע זמן בנושא של רישום פטנטים בישראל ולא להתפתות להצעה הראשונה שמוגשת. כך יכולים גם לקוחות פרטיים וממציאים מן השורה לבצע רישום פטנט בישראל על פי החוק ובתהליך מהיר ויעיל. במשרדי המרכז לקניין רוחני טף ושות’ יכולים להעמיד לרשותכם אנשי מקצוע מובילים עם התמחות ספציפית בנושא של רישום פטנטים בישראל ובמקומות נוספים בעולם. אנחנו נעשה הכל על מנת שתהיו מרוצים ותוכלו לצמצם כמה שאפשר את ההוצאות הנלוות. אפשר ליצור עמנו קשר ראשוני דרך האתר ובטלפון 074-7145148, או להשאיר פרטים ואחד הנציגים של המשרד יעמוד לרשותכם.
שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !