התקשרו עכשיו :
074-7145148

כמה עולה רישום פטנט?

אנחנו The Patenters, לשעבר טף ושות’.  אנחנו עורכי פטנטים מאד מנוסים, בעלי אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. יש לנו צוות מתחמים חזק, מהנדסים ומדענים, וכן אנשי מנהלה, התומך בעבודתנו.

ההתמחות שלנו היא בתחומי מכשור רפואי, פיסיקה, כימיה, מכניקה, פרמטבטיקה, ביוטכנולוגיה ועוד.

יש לכם המצאה גאונית שרק מייחלת לצאת לעולם? אתם רוצים לדעת כמה עולה רישום פטנט? נספק תשובות מפורטות לכל שאלותיכם, לצד ליווי צמוד לכל אורכו של הליך רישום הפטנט בארץ ובמדינות אחרות בעולם.

הליך רישום פטנטים והשפעתו על המחיר

בכדי לקבל תשובה אודות עלויות רישום פטנט יש תחילה להבין את מרכיבי הליך סבוך זה. ההליך כולל שני שלבים עיקריים: הראשון עריכת חומרי ההמצאה והגשתם לרשויות הרלוונטיות.  השני בחינת התכנים שהועברו חזרה על ידי הרשויות. כל שלב בהליך זה מורכב מקשת רחבה של תתי שלבים המשתנים בהתאם לרצונות ויכולות מגיש הבקשה. כך למשל, מרכיבי ההליך יושפעו מאסטרטגיות שיווקיות, מגבלות פיננסיות, יכולות ייצור, רצון לאקזיט מהיר ועוד. כמו כן כל אפשרות נבחרת משפיעה באופן ישיר על מחיר רישום פטנט.

שלבים בדגש של עלויות רישום פטנט

כאמור בנושא רישום פטנט כמה עולה, רישום פטנטים מורכב ממספר שלבים.  השלבים משתנים במאפייניהם בהתאם לרצונות ויכולות מגיש הבקשה.  לכל שלב עלויות משלו המשתנות בהתאם למרכיביו:

  • התחלת שלב ראשון: חיפוש ועריכת פטנטים ראשונית.- תת השלב כולל חיפוש פטנטים, עריכה בקשה מקדמית והגשת בקשת רישום פטנט. יש לציין כי אין זה בגדר חובה לחפש פטנטים.  יחד עם זאת, מדובר בהליך מומלץ המונע הוצאות מיותרות בהמשך. שלב זה יכול להגיע ל-20 אלף ₪ ויותר, והוא כולל אגרות ופעולות מבוקשות של חיפוש ועריכה. משך שלב זה יכול להיות בין שנה לשנה וחצי בהתאם לצעדים שייבחרו בהמשך.  צריך להיזהר מהצעות זולות לעריכה ולחיפוש או מעבודת עריכה וחיפוש עצמית בלבד של הממציא.  תת שלב זה מהווה בסיס לכל ההמשך ועבודה לא מקצועית עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך.
  • המשך שלב ראשון, תת-שלב שני: עריכת בקשה לפטנט שניה.- תת השלב כולל שוב עריכה יסודית ומלאה של הבקשה לפטנט ובחירה באם להמשיך להגיש בקשה לפטנט למדינות נוספות, או באם להגיש בקשה ל-PCT. עלות שלב PCT זה יכולה לנוע בין 35-45 אלף ₪ כולל הגשה, אגרות והעריכה השנייה.
  • המשך שלב ראשון, תת שלב שלישי: הגשת בקשות נוספות.- תת שלב זה מתקיים רק במידה והוגשה בקשה ל- PCT ולא הוגשו בקשות במדינות.  הגשות בקשות למדינות נוספות בעלות של כ-10 אלפים ₪ לכל רשות.
  • שלב שני: בחינה. -בשלב זה הבקשות לרישום פטנט נבדקות על ידי הרשויות השונות והן או מתקבלות כפטנט או נדחות. ייתכן שכל בקשה לפטנט תיבחן שוב ושוב בהתאם למענה להערות של הבוחנים הממשלתיים.  עלות שלב זה יכולה להגיע ל-40 אלף ₪ לכל רשות.  הסיכויים לקבלת פטנט הם בערך 50%.  אנחנו מציעים החזר העלויות לרישום לרשות אם לא תקבלו פטנט! *
  • כמו כן, לאחר קבלת פטנט יש לכל אחד דמי תחזוק- עבור הרשויות השונות במטרה לשמור על תוקפם של הפטנטים. עלות התחזוק עולה בממוצע כ-20 אלף ₪ לכל רשות, המשולמים בפריסה לאורך חיי הפטנט של 20-25 שנים.
  • פרטים נוספים על התהליך מצויים בלינקים הבאים: איך רושמים פטנט חלק א’ (מה, מתי לרשום)  איך רושמים פטנט חלק ב’ (האם לבצע חיפוש)  איך רושמים פטנט חלק ג’ (פרוביזיונלית\מלאה\PCT) סיכום רישום פטנט

הגשת בקשה לפטנט

להגשת בקשה בעניין רישום פטנט מחיר לפטנט עולמי, לקבלת מידע נוסף אודות רישום פטנט עלויות ההליך וייעוץ מקצועי בתחום צרו קשר עמנו בטלפון 074-7145148 או בדוא״ל [email protected] .

* כפוף לתנאים

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !