התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום פטנט בישראל

רבים מהממציאים מתלבטים אם רישום פטנט בישראל כדאי עבורם. אצל The Patenters – המרכז לקניין רוחני המומלץ על ידי שורה ארוכה של לקוחות, תקבלו ייעוץ מקצועי באם רישום זה נכון עבורכם, או שמא עדיף לפנות למדינות אחרות. כמו כן, בכל נתיב רישום תזכו לליווי מקצועי אישי וצמוד לכל אורך ההליך.

כדאיות רישום פטנט בישראל

קודם כל, רישום פטנטים בישראל והגשת בקשה ראשונית לפטנט בישראל, כדאיים למי שהמצאתו מכוונת באופן בלעדי לשוק המקומי. מעבר לכך, לרישום הפטנט בארץ יש עוד כמה יתרונות בולטים. העיקריים שבהם הינם:

  • עלות הרישום-  רישום פטנט בישראל מחיר הרבה יותר נמוך מרישומו באירופה ומדינות נוספות. עובדה זו יכולה להיות קריטית במיוחד עבור אנשים פרטיים עם מקורות מימון מוגבלים.
  • איכות בחינת הבקשה- בישראל בחינות בקשה מבוצעות באופן יסודי ביותר, ומבטיחה את חוזקו של הפטנט.
  • האצת הליכים- בישראל אפשר לבקש בחינה מואצת של הפטנט ולקבלו בפרק זמן של שנה. מהירות ביצועו של ההליך מסייעת בקבלת החלטות הקשורות להמשך ההשקעה בפטנט במדינות נוספות.
  • רישום במסלול PPH- במקביל להגשת בקשה ראשונה קיימת אפשרות לביצוע הליכים מואצים של בחינת בקשת הפטנט במדינות נוספות, על ידי רישום במסלול של PPH. את ההליך ניתן לבצע מול מדינות שישראל חתומה מולן, והוא מומלץ במקרים שיש חשש להעתקת ההמצאה על ידי גורמים מתחרים.
  • שוק מוכר- למשקיע ישראלי יותר קל להתמקד בשוק הישראלי בהיותו מוכר בבחינת שפה, תרבות, כלי התנהגות, מרחק ומורכבות בירוקרטית. יחד עם זאת, אין זה אומר שמה שיותר קל הוא גם יותר נכון ורווחי.

הבעייתיות ברישום פטנט בישראל

חשוב לדעת שיש מקרים בהם רישום פטנטים בישראל פחות מומלץ, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

  • יעד ההמצאה- במקרים בהם ההמצאה מיועדת לשוק העולמי, רישום פטנט בחו”ל מעניק אמצעי כלכלי ייחודי וחזק, המונע תחרות בתחום ומעניק בלעדיות במדינה בה הוא נרשם. זהו יתרון מהותי שמומלץ לנצלו באופן מרבי.
  • עלות מול תועלת- אמנם מחיר רישום פטנט בישראל יחסית נמוך לעומת מדינות אחרות, אולם יש לבחון אותו בהשוואה לכוח השוק באותה מדינה והפוטנציאל הכלכלי הטמון בה.
  • כדאיות האצת הליכים- יש לדעת כי רישום פטנט בישראל עם האצה של הליכי רישום במדינות נוספות כרוך בהוצאות מיידיות גבוהות, ואינו מבטל את האיום של העתקת ההמצאה על ידי מתחרים.

למידע נוסף לחצו כאן

רישום פטנט בישראל ו/או במדינות אחרות

 

לייעוץ מקצועי בנושא רישום פטנט בישראל או במדינה אחרת, קבלת עוד פרטים ומידע ולרישום הפטנט, צרו קשר עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני בטלפון 074-7145148 או בדוא״ל [email protected].

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !