התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום פטנט בישראל מחיר

עלות רישום פטנט וגורמים המשפיעים על המחיר

בתהליך רישום פטנטים עלות נקבעת לפי פרמטרים פחות או יותר אחידים. ראשית, יש הבדל בין אדם פרטי שמגיש את הבקשה לבין חברה מסחרית. חברה מסחרית נדרשת לשלם יותר על רישום הפטנט כי היא גם אמורה ליישם אותו בצורה נרחבת. כמו כן, החוק מנסה להגן על ממציאים פרטיים ולעודד אנשים לפתח ולהמציא פטנטים. זו הסיבה לפערי מחירים שבמדינות מסוימות מגיעים לעשרות אחוזים.

שנית, בתהליך רישום פטנטים עלות מושפעת מאופי ההמצאה. ככל שההמצאה היא בתחום נישתי, אזוטרי ומבודד יותר, כך סביר להניח שהעלות הכללית תגדל. כאן ההבדלים לא בהכרח נובעים מעמלות שונות שנקבעות על ידי משרדי המשפטים והגופים שמארגנים את הפטנטים, אלא משכר הטרחה של עורכי הדין.

במילים אחרות, אדם פרטי או חברה שמבקשים לבצע רישום פטנט צריכים לקחת בחשבון את הזמן הנדרש בבדיקת התחום והרקע. ככל שהדרישה מעורך הדין היא להשקעה גדולה יותר של זמן ומשאבים, כך צפוי גם שכר הטרחה שלו לגדול. זהו שיקול משמעותי לא רק בנושא של עלות רישום פטנט אלא גם בכל הנוגע לבחירת משרד עורכי דין מיומן ומקצועי.

איך מצמצמים במסגרת רישום פטנט עלות גבוהה?

קיימות דרכים שונות לנסות לצמצם במסגרת רישום פטנט עלות גבוהה מדי שחורגת מהרף המקובל. כדאי קודם כל לבדוק לפני רישום פטנט כמה עולה להתייעץ עם עורך דין, מה כרוך בשכר הטרחה ומה המחירים המקובלים. צריך גם לבדוק בהמשך ולאחר רישום פטנט כמה עולה לפתח את ההמצאה ולהפוך אותה מעניין תיאורטי למוצר, שירות או סחורה. נתונים כאלה יעזרו לממציא הפרטי או לחברה המסחרית לגבש מסגרת תקציב הגיונית ואמינה.

בתהליך רישום פטנט מחיר גם מושפע מהגוף שאליו פונים. הגשת בקשה לרישום פטנט מלא בארצות הברית יקרה יותר מאשר רישום פטנט זמני, שניתן לשנה בלבד אך מאפשר למי שמקבל אותו לגייס כספים, משקיעים ומקורות מימון. במקביל, במהלך רישום פטנט מחיר בישראל שונה מאשר המחיר באירופה ואפשר גם לשקול הגשת בקשה לרישום פטנט בינלאומי לפי פרוטוקול מדריד.

בסופו של דבר, מחיר הוא נושא שאי אפשר להתעלם מחשיבותו בכל הנוגע לרישום פטנטים. אנחנו במשרד טף ושות’ מבינים זאת ולכן מעמידים לרשותכם את כל הכלים לחיסכון בהוצאות בלי להתפשר על השירות המשפטי. כדאי לפנות אלינו בהקדם ולשמוע עוד היום על מסלולים אטרקטיביים לרישום כל סוגי הפטנטים בארץ, באירופה או בארה”ב.

אפשר ליצור עמנו קשר ראשוני דרך האתר בטלפון 074-7145148, או להשאיר פרטים ואחד הנציגים של המשרד יעמוד לרשותכם.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !