התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום פטנט בארצות הברית

היתרונות של רישום פטנט בארה”ב

ארצות הברית מייצגת את אחד השווקים הגדולים בעולם ורישום פטנט בארה”ב עשוי להגן על מוצר ו\או תהליך. גם מבחינת ממציאים יש יתרונות לנושא של רישום פטנט בארה”ב כי אישור של משרד המשפטים האמריקאי מעניק בלעדיות למשך 20 שנה. יתרה על כך, הרישום זול ביחס להגשת בקשה לפטנט באירופה וניתן לנצל מסלולים שבהם התהליך מתבצע במהירות, ביעילות ובגמישות.

יש כמה אופציות שבעזרתן אפשר לבצע רישום פטנטים בארה”ב. האפשרות הראשונה היא לפנות  לגוף בשם USPTO שאחראי על רישום פטנטים ולבקש ממנו רישום פטנט מלא. הליך הבקשה מורכב ממספר סבבים וכולל קבלת דו”ח מטעם הבוחן האמריקאי שמוקצה עבור הבקשה, הגשת תשובות לדו”ח בתאום עם הממציא, דחיית התשובות לדו”ח, מתן תשובות נוספות וכו’. יש כמובן מקרים בהם הבוחן מאשר את ההמצאה כבר בשלב הראשון.

האפשרות השנייה היא של רישום פטנט פרוביזורי. זהו בעצם כינוי עממי למסמך מיוחד שאיננו בכלל פטנט.  שמו באנגלית provisional.  המסמך אינו מבשיל בעצמו לפטנט וצריך לבצע הגשת בקשה נפרדת לפטנט, יותר מאוחר.  בבקשה כזו של פרביזיונל, יום ההגשה מהווה את התאריך הרשמי, אך בהמשך השנה ניתן לקדם את ההמצאה מבחינה עסקית ולבצע בדיקות היתכנות. היתרון הוא שמגיש הבקשה לא נדרש להגיש סקירה מפורטת אלא רק תיאור המלווה במידת הצורך ברישומים. מנגד, צריך לזכור שפרוביזיונל הינו בקשה זמנית בלבד שאינה מהווה אישור מלא לפטנט.

רישום פטנט בארהב מחייב את הממציאים ואת האנשים שעוסקים בתחום לעקוב אחר הפסיקה בנושא. עליהם להיות מעודכנים בכל מה שנוגע לתקנות של רישום פטנט בארצות הברית ולוודא שהם עומדים בהן. עמידה בתקנות לא רק מזרזת את התהליך של רישום פטנט בארצות הברית, אלא גם עשויה למנוע הוצאות מיותרות ועוגמת נפש.

במרכז לקניין רוחני The Patenters ישמחו להסביר לכם על עלות רישום פטנט בארה”ב ולהעמיד לרשותכם את אנשי המקצוע המובילים בארץ. אנחנו מבינים את המשמעות של עלות רישום פטנט בארה”ב ולכן נעשה הכל כדי שתהיו מרוצים.

אפשר ליצור עמנו קשר ראשוני דרך האתר בטלפון 074-7145148, או להשאיר פרטים ואחד הנציגים של המשרד יעמוד לרשותכם.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !