התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום פטנט באירופה

בין כל האפשרויות שעומדות בפניכם לרישום הרעיון שלכם כפטנט, סביר להניח שהאפשרות המובילה מבחינתכם היא האפשרות של רישום פטנט בארה”ב ובישראל, אלא שישנה גם האפשרות של רישום פטנט באירופה. עד כמה חשוב לרשום את הפטנט שלכם גם באירופה והאם אתם חייבים לעשות את זה כבר בהתחלה? על כך בשורות הבאות.

מה זה משנה היכן רושמים את הפטנט?

ובכן, רישום פטנט הוא תהליך שבעיקרו, נועד לספק לכם הגנה מסחרית מפני חיקויים, זיופים וניצול הרעיון שלכם על ידי אחרים. העניין הוא שתהליך רישום כזה הוא תהליך מקומי בכל מדינה ומדינה והוא מעניק לכם את ההגנה המיוחלת אך ורק במדינה בה רשמתם את הפטנט. מן הסתם, רישום פטנטים בארה”ב היא אופציית חובה עבור מרבית סוגי הפטנטים, שכן חסימת השוק האמריקאי מפני מתחרים פוטנציאליים, תנטרל את הכדאיות שלהם בכלל להתעסק עם העניין. יחד עם זאת, במרבית סוגי המוצרים, לשוק האירופאי יש כוח דומה שיכול לבדו לקיים עסק בינלאומי על סמך הרעיון שלכם. בכל תהליך של רישום פטנט, יש לזהות את השווקים הרגישים ביותר ובהם יש לבצע תהליך של רישום פטנט והאופציה של רישום פטנט באירופה היא בדרך כלל אופציה שרלוונטית מאוד לכל הפחות למוצרי צריכה ולכל היותר לכל סוגי המוצרים.

שיקולי תקציב ברישום פטנט

אחרי שעמדנו על החשיבות של רישום פטנט באירופה, אי אפשר להתעלם מהעובדה שזה עולה כסף. הליך רישום כזה יכול לעלות לכם אלפי יורו בהתאם להיקף המדינות בהן תרצו לרשום את הפטנט (כל מדינות היורו, הגוש המערבי ואולי גם מדינות אירופאיות עצמאיות), זאת בנוסף לכל עלויות ניסוח הפטנט ורישומו במדינות חשובות אחרות. מן הסתם, לו הייתם יכולים, הייתם רושמים את הפטנט בכל רחבי העולם, אבל זה עולה כסף וזה גם די מיותר. הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לבצע רישום מדורג – רושמים את הפטנט במדינה החשובה ביותר ולאחר מכן, עם הזמן, מרחיבים את הרישום למדינות חשובות נוספות. לפעמים נכון יותר להתחיל עם רישום פטנט באירופה ולפעמים רישום כזה יהיה נכון יותר בעדיפות שנייה.  צריך לקחת בחשבון שקשה במיוחד לתקן בקשת פטנט אירופאית לאחר שהוגשה ולכן חשוב במיוחד ניסוח נכון של הבקשה לפני הגשתה, מה גם שאגרת ההגשה גבוהה.

The Patenters הוא משרד עורכי פטנטים בעל התמחות מיוחדת בתחום הקניין הרוחני, המציע שירותי רישום פטנט בכל מדינות העולם ובכלל זה גם רישום פטנט באירופה. אצל  The Patenters תקבלו ייעוץ מקיף ויסודי על סדר הרישום הנכון לכם ספציפית לפי מדינות, כחלק בלתי נפרד מהשירות המשפטי הכולל. לפרטים נוספים צרו קשר עוד היום בטלפון 074-7145148.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !