התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום סימני מסחר

בסניפי המרכז לקניין רוחני The Patenters מספקים מגוון שירותי קניין רוחני, מרישום פטנטים, מתן חוות דעת ועד רישום מדגמים. בין היתר במרכז מתמחים בכל הקשור אל רישום סימני מסחר בישראל ובחו”ל. השירות מסופק בליווי מקצועי וצמוד של אנשי מקצוע מיומנים שיעניקו שקט תעשייתי.

 

מהם סימני מסחר?

סימני מסחר הינם תווים שונים בהם עושים שימוש ספקי שירותים וחברות יצרניות לשם סימון השירותים, המוצרים והסחורות שלהם באופן בלעדי, המאפשר לזהותם על ידי הצרכנים. סימנים אלו, שלא אחת מזוהים כלוגו של החברה, יכולים להיות דו או תלת ממדים ובצורה של אותיות, מילים, ספרות, אובייקטים, דמויות, קווים גרפים, ו/או צירוף של מספר אלמנטים כאלו ונוספים. כמו כן יש מקרים בהם סימון מסחרי יכול אף להיות צלילים, ריחות וצבעים. יחד עם זאת, בכדי שסימן מסחרי יאושר הוא נדרש להיות מקורי ובעל חזות ואופי ברורים ומובהקים, הנבדלים מאלו של מתחרים.

מה מעניק רישום סימן מסחרי?

רישום סימן מסחרי מעניק לבעליו באזור בו הוא נרשם אפשרות לשימוש בלעדי בסימון ייחודי המופיע על גבי שירותים, מוצרים וסחורות שלו. בעזרת סימן זה בעליו יכולים לבדל עצמם ממתחרים, לסייע לקהל לזהות את המוצרים ולבנות תדמית מוכרת. סימני מסחר מוכרים הינם הסמל של גוגל, קוקה קולה או מרצדס. בנוסף, סימנים אלו זוכים להגנה משפטית משופרת המונעת ניסיון להעתיק ולחקות אותם.

אופן הגשת בקשה לרישום מסחרי

הליך רישום סימן מסחרי מבוצע מול רשויות ממשלתיות רלוונטיות במדינה המבוקשת. לרשויות אלו יש להגיש בקשה מסודרת לרישומו של הסימן המסחרי ולשלם עבורן אגרה. הבקשות ייבחנו על ידי הרשויות מבחינת היותן עומדות בתקנות, פקודות, הוראות וחוקים של המדינה. הליך זה משתנה באורכו בין כל מדינה ולרוב נמשך מעל לשנה. כמו כן תוקפו של הסימן המסחרי משתנה בין כל מדינה ואזור רישום וחידושו כרוך בתשלום אגרה לפרק זמן נוסף.

זיהוי סימן מסחרי

בכדי ליידע את הציבור ומתחרים שמדובר בסימון מסחרי בלעדי ישנם סמלים מוסכמים המעידים על כך. כך למשל, עבור סימן מסחרי בשלבי רישום ניתן להוסיף את הסימון TM, בעוד שבקשה שכבר אושרה ניתן לסמן ב- ®.

למידע נוסף לחצו כאן

רישום סימן מסחרי

 

להגשת בקשה עבור רישום סימני מסחר, לקבלת ייעוץ מקצועי ועוד מידע בנושא, צרו קשר עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני בטלפון 074-7145148 או בדוא״ל [email protected].

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !