התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום סימן מסחר בינלאומי

כמה דברים שצריך לדעת על רישום סימן מסחרי

רישום סימן מסחרי מעניק לבעליו זכות שימוש ייחודית בו עבור סוג סחורה מסוים. הסימן המסחרי נבחר לפי השיקולים של הבעלים והוא יכול להיות אותיות, ספרות או מילים. יש מקרים שבהם דמויות כאלה ואחרות הופכות לסימנים מסחריים, כמו גם מצבים שבהם לקוח מבקש לרשום צלילים בתור סימן מסחרי. העניין הוא שמאחורי הנושא של רישום סימן מסחר יש המון שיקולים שצריך להתייחס אליהם.

הדבר החשוב ביותר הוא לבצע רישום סימני מסחר לפי החוק ובהתאם לאזור שבו פועלים. לא רבים יודעים זאת, אך הרישום הוא אזורי והתוקף של הרישום תלוי באזור הרישום. רק לאחר תקופת הרישום המאושרת בנפרד בכל אזור ניתן לחדש את הרישום ולשלם את האגרה המתאימה.

בנושא של רישום סימני מסחר עלות היא כמובן חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים, אך לעולם לא הדבר החשוב ביותר. רישום נכון של הסימן המסחרי מגן על הלקוח, המוצר והשירותים וימנע ממנו להיות חשוף לגזל ולעוולות נזיקין. מכאן שבמהלך רישום סימן מסחר עלות נמוכה יכולה להיות אטרקטיבית רק אם היא לא באה על חשבון שירות מקצועי.

עוד נקודה שכדאי לשים לב אליה היא שמדינת ישראל לא מחייבת רישום של סימנים מסחריים. רישום סימני מסחר בישראל מבוצע אם כן במטרה לחזק את מעמד הסימן, להגדיל את הסיכויים לזכות במשפט על הפרת הסימן או לצורך ניצול זכויות בעלי הסימן במהלך הפרת זכויות או סכסוכים. מכאן שלמרות שלא מדובר בחובה שמוטלת על בעלי הסימנים המסחריים על פי חוק, היא בכל זאת מומלצת וחיונית.

מהו סימן רשום בינלאומי?

ישראל חברה בפרוטוקול מדריד שלפיו כל מבקש ישראלי יכול להגיש בקשה לרישום סימן בינלאומי על בסיס סימן רשום קיים. הגשת הבקשה במסגרת הפרוטוקול מקלה על רישום הסימן  ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם. זו פעולה שמומלצת עבור בעלי עסקים וסימנים מסחריים שפועלים בשוק הגלובאלי, או לחילופין עבור מי שמתכנן השתלבות מן הסוג הזה בשוק העולמי.

במשרדי המרכז לקניין רוחני The Patenters ישמחו להקצות עבורכם אנשי מקצוע מיומנים לטובת הנושא המורכב והרגיש של רישום סימנים מסחריים או עריכת פטנטים. אנו מכירים היטב את הענף ואת הגורמים הפועלים בו ומאחורינו ניסיון משמעותי של שנים רבות. כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים באתר, או לחייג 074-7145148  לנציגי המשרד. אנו נתאים מולכם פגישת היכרות לא מחייבת ונסביר לכם על התהליך.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !