התקשרו עכשיו :
074-7145148

רישום מדגמים

רישום מדגם, או בשמו החדש- עיצוב רשום, הינו אמצעי משפטי המעיד על זכות הקניין של בעליו בכל הקשור לעיצוב תעשייתי מקורי ו/או חדש. במשרדי המרכז לקניין רוחני טף ושות’ מתמחים ברישום פטנטים, זכויות יוצרים ומדגמים, וגם בכל הקשור לנושא רישום מדגמים \רישום עיצובים. השירות מסופק עם ייעוץ ראשוני ובליווי הדוק ומקצועי לכל אורך התהליך.

זכאות לרישום מדגם

להבדיל מפטנט, על פי חוק העיצובים 2017, רישום מדגם אפשרי עבור מוצר ששיקולי עיצובו הינם דקורטיביים ולא פונקציונאליים. העיצוב נדרש להיות מקורי וחדש ושלא פורסם טרם הגשת הבקשה. יחד עם זאת, בחוק המחודש לעיצובים קיימת אפשרות לפרסום של המדגם עד שנה טרם הגשת בקשת הרישום. כמו כן, ההגנה הניתנת עבור רישום מדגם עמדה על חמש עשרה שנה ועם חידוש החוק היא מגיעה לעשרים וחמש שנה. בנוסף, כמו בפטנטים גם במדגמים ההגנה מסופקת רק במדינות ספציפיות בהן הוגשה ואושרה הבקשה לרישום.

הליך רישום מדגמים על פי דרישות החוק

דרישות החוק לרישום מדגמים הופכות את הגשת בקשות אלו למורכבת ונדרשת בסיוע מקצועי להבטחת אישורן. זהו הסיוע שאנו מספקים עבור הליך הגשת הבקשה בהתאם לתקנות החוק ולפי תקדימים, סייגים ופסקי דין עדכניים בנושא. כמו כן אנו מספקים ללקוחותינו ליווי צמוד לכל אורך הליך הגשת הבקשה על ידי צוות מקצועי מנוסה ומיומן. הליווי כולל בין היתר בחינת תחום רישום מדגם המדובר, המלצה על דרכי פעולה יעילות ונכונות, עריכת בקשה מסודרת לרשויות ותשלום אגרות רישום מדגם או עיצוב. חשוב לציין כי החל מיולי 2018 נכנס לתוקף בישראל חוק העיצובים החדש. החוק מאפשר קבלת זכויות קניין רוחני על עיצוב תעשייתי חדש גם ללא רישומו במשרד הפטנטים לתקופה של שלוש שנים בלבד ממועד פרסומו של העיצוב.

ליצירת קשר לחצו כאן

עלות רישום מדגם

עלות רישום מדגם נחלקת לשני מרכיבים עיקריים, האחד עבור שירותי עריכה והשני כאגרות עבור הרשויות:

  • הכנת המסמך- העלויות כוללות בין היתר חיפוש אחר מדגמים דומים במדינות רלוונטיות, עריכה וסיווג נכון של הבקשה, הגשת בקשות חוזרות, התמודדות עם התנגדויות וכו’.
  • בדיקת המסמך- העלות משתנה בין כל מדינה וכוללת בין היתר אגרה עבור הגשת הבקשה בהתאם לסיווגה ולמספר השירותים והמוצרים הנדרשים ברישום מדגם או בשמו בחו”ל, פטנט עיצוב, אגרות חידוש להארכת תוקפו של רישום מדגם ועוד.

שירותי רישום מדגמים

 

להגשת בקשה עבור רישום מדגמים, לקבלת ייעוץ מקצועי ועוד מידע אודות אגרות נדרשות ועלות ההליך, צרו קשר עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני בטלפון 074-7145148 או בדוא״ל [email protected].

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !