התקשרו עכשיו :
074-7145148

פטנטים ישראלים

הבדלים בין פטנטים ישראלים לבין פטנטים במדינות אחרות

רשם הפטנטים שכפוף למשרד המשפטים הוא זה שאחראי על טיפול בבקשות לרישום פטנטים ישראלים. הרשם בוחן כל מקרה לגופו לפי הסייגים הקיימים בחוק ולפי פסקי הדין התקדימיים. ניתן לפנות לרשם בליווי עורך דין מקצועי או עורך פטנטים, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבצע חיפוש של פטנטים בתחומים מסוימים כדי להעלות את סיכויי ההצלחה של הרישום. במקביל, רצוי לעמוד על מספר הבדלים בין פטנט ישראלי לבין פטנט שנרשם למשל בארצות הברית או באירופה.

ראשית, השוק בישראל קטן יחסית ולכן יש הרבה ממציאים שמעדיפים לרשום את הפטנט שלהם במדינות אחרות. השיקול איפה לרשום את הפטנט תלוי באופי ההמצאה ובשוק היעד. לרוב ניתן לדוגמא לרשום פטנט בארצות הברית למרות שהחברה המסחרית שפיתחה אותו נמצאת בישראל, או לעשות זאת במדינות רחוקות באסיה ובמזרח בגלל שיקולים של עלות מול תועלת. מצד שני, הגודל של השוק בישראל מחייב לעיתים רישום של המצאות ופטנטים גם בתחומים פחות קונבנציונאליים. המשמעות היא שכדאי לבחון את התחרות בכל ענף לפני שרושמים פטנט ולהשוות בין בקשות שכבר אושרו. ניתן להיעזר בבקשות שאושרו כדי לנסח את ההמצאה באופן נהיר יותר ולהגדיל את הסיכוי לכך שרשם הפטנטים יגן עליה.

טיפים לרישום מוצלח של פטנטים

תפקידה העיקרי של רשות הפטנטים בישראל היא להעניק את ההגנה המשפטית המלאה, המקיפה והיסודית ביותר לפי לשון החוק. הטיפ בהקשר הזה הוא קודם כל להכיר את החוק הרלוונטי ורק לאחר מכן להגיש את הבקשה. מעבר לכך, קיימת כמובן התניה טכנית של הגשת טופס בקשה לרישום פטנט וההגנה היא למשך תקופת זמן של 20 שנה. במרכז לקניין רוחני The Patenters יכולים לסייע לכם לבצע את הרישום בצורה נכונה. אנחנו מכירים היטב את התחום של רישום פטנטים ומאחורינו שנים רבות של ניסיון. הנציגים שלנו ישמחו להסביר לכם על הבדלים בין רישום פטנטים במקומות שונים בעולם, לערוך עבורכם חיפוש של פטנטים קיימים, לערוך את הבקשה ובמידת הצורך גם להגדיר את סיכויי ההצלחה. כדאי לפנות לייעוץ בטלפון 074-7145148 עם אחד מהמומחים של המשרד או לחלופין להשאיר פרטים באתר.
שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !