התקשרו עכשיו :
074-7145148

עורכי פטנטים בישראל

רישום פטנט בליווי עורך דין או עורך פטנטים

ליווי מקצועי של עורך דין מיומן (בעל\ת תואר טכנולוגי והכשרה מתאימה) או עורך פטנטים יכול לסייע באופן משמעותי לתהליך הארוך והמורכב של רישום פטנט. בעזרת רישום מסודר ניתן להגן על פטנט והמצאה, למנוע גזל מסחרי ובמידת הצורך גם להגיש תביעה משפטית. הרישום נועד עבור ממציאים פרטיים וחברות מסחריות והוא כרוך בתהליך של התנהלות מול הרשויות. כמו כן, הרישום מבוצע בדרך כלל מול משרדי המשפטים והוא משתנה בין המדינות.  צריך להיזהר ולשים לב כי באופן כללי עורכי דין אינם מתאימים בכישוריהם לרישום פטנט, למרות שהחוק מתיר להם לעשות כן.

יש מספר יתרונות שמייצגים בצורה בולטת את הערך המוסף של ליווי עורך דין מיומן (כאמור לעיל) או עורך פטנטים. ראשית, תפקידו של  עורך הפטנטים או עורך הדין הנ”ל הוא להסביר לממציא על משמעות הפטנט ולהפנות את תשומת ליבו לנושאים רלוונטיים. התייעצות עם עורך דין או עורך פטנטים יכולה למשל לכלול בדיקה האם קיימים פטנטים דומים, מה הסיכוי לקבל אישור על רישום ההמצאה ומי המתחרים באותו ענף או תחום.

במסגרת רישום פטנט על רעיון צריך לציין לא רק את הרקע להמצאה, אלא גם באיזה אופן ניתן ליישם אותה, כיצד היא תורמת לתחום ובמה היא שונה מפטנטים ופרסומים אחרים. זו אחת הסיבות בעטיה מקבל עורך פטנטים שכר.

העלות המשתלמת של שכר הטרחה

מעורבות עורך פטנטים או עורך דין מיומן בתהליך של רישום סימנים מסחריים או פטנטים כרוכה מטבע הדברים בהוצאה כספית. ההוצאה היא בעיקר עבור שכר טרחה, אך מדובר למעשה בהשקעה משתלמת לטווח ארוך. השקעה מן הסוג הזה מגנה על הממציא ויכולה למנוע ממנו הרבה עוגמת נפש. הוצאה על שכר הטרחה של עורך הדין או עורך הפטנטים גם כוללת אפשרות להתייעץ איתו בכל מקרה של דילמה והתלבטות, מעקב אחר תהליך אישור הבקשה וכמובן סיוע אישי. עבור עבודתו מקבל עורך פטנטים משכורת וזאת מכיוון שהוא בדיוק כמו כל איש מקצוע אחר – נותן שרות שהוא התמחה בו, שיש לו בו ניסיון רב ומיומנויות שלאדם מן הישוב ייקח זמן רב ללמוד ולצבור. למעשה, ישנם גופים המוכנים לשלם עבור עריכת פטנטים שכר גבוה למדי וזאת כתוצאה מן ההכרה בחשיבות המקצוע. שכר עורך פטנטים ינוע למעלה ככל שמדובר באיש מקצוע מנוסה יותר עם ידע עשיר ומגוון המסייע לו בביצוע עבודתו והופך אותו לאיש מקצוע חיוני עבור אלו המחפשים להגן על רעיונותיהם.

שכרו של עורך הפטנטים הינו הוצאה שחוסכת לכם הרבה. ככל שהעורך מנוסה יותר, כך הוא יהיה יעיל יותר בעבודתו, ידע בדיוק מה לחפש והיכן, איך להימנע ממכשולים בירוקראטים וכמובן לייעץ לכם באופן מדוייק מה לעשות ואיך להתקדם עם רישום פטנט. עורך הפטנטים ידע לתת לכם מידע מהימן לגבי היתכנות רישום הרעיון שלכם כפטנט, יוכל לעיתים לאפשר היתכנות כזו גם במצב סבוך מעט. עבודה טובה של עורך פטנטים מיומן יכולה להביא לכם בסופו של דבר הרבה כסף – בין אם תממשו את הפוטנציאל המסחרי של הפטנט או שתחליטו למכור אותו לכל המרבה במחיר. זו הסיבה ששכר טרחתו של עורך פטנטים הינה השקעה לכל דבר.

האם כדאי לפנות לעורך פטנטים?

בוודאי שכן. אם יש לכם רעיון שעליו עבדתם זמן רב והשקעתם בו גם עלויות שונות, מומלץ לבצע בדיקה בה ניתן לבחון האם ישנה היתכנות ממשית להפוך את הרעיון לפטנט, על מנת להגן עליו ועליכם כבעליו הבלעדיים. הפטנט ימנע מאחרים, למשך תקופה קצובה, להעתיק מכם את הרעיון ולהפוך אותו למכרה זהב.

בדיקה של עורך פטנטים תוודא שאכן יש היתכנות – אם הוא יגלה שלא, לפחות הוא חסך לכם הרבה זמן שהייתם מבזבזים ועוד כספים שהייתם מוציאים על דבר שהיה מסתיים בלא כלום. אם העורך מוצא שיש אפשרות להוציא רישום פטנט על הרעיון שלכם, הוא יוכל גם לסייע לכם בהבנת הפוטנציאל הגלום ברעיונכם וכמובן שהוא האיש שהכי מתאים לביצוע הליך הרישום עצמו – הליך שיכול לעיתים להיות מסורבל ואף מלחיץ עבור מי שאינו בקיא ברזי התחום.

עורך פטנטים מקצועי ילווה אתכם לאורך כל התהליך, יבצע עבורכם את עבודת הבדיקה, את הרישום, יענה לכם על שאלות ויעניק לכם שקט נפשי וביטחון שהכל נעשה כראוי ולפי הכללים. כמובן שאם מדובר ברישום פטנט בינלאומי החשיבות של פניה לעורך פטנטים אף גדולה יותר, בשל ההיכרות הנדרשת עם חוקים ונהלים של מדינות שונות בעולם בתחום רישום פטנטים ואופן מימושם.

דברו איתנו

משרדי המרכז לקניין רוחני The Patenters מומחים ברישום פטנטים ומזמינים אתכם להצטרף לרשימת הממציאים המרוצים שכבר עובדים איתנו. מאחורינו שנים רבות של ניסיון ואנחנו שולטים היטב באופן ההתנהלות מול גופים לרישום בארץ ובעולם. אפשר ליצור עמנו קשר בטלפון 074-7145148 או להשאיר פרטים באתר ונחזור אליכם במהירות.

 

ד"ר ריצ'ארד טסגל יועץ מקצועי
ויקטוריה פיליורינה עורכת פטנטים רוסיה
ד"ר הווארד (צבי) טף עורך פטנטים ישראלי
ג'ניפר טף עורכת פטנטים ישראלית
ד"ר יונה גבריאלי עורך פטנטים ישראלי
שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !