התקשרו עכשיו :
074-7145148

סימני מסחר בינלאומיים

סימני מסחר בינלאומיים – רישום וכדאיות

רישום סימני מסחר בינלאומיים מבוסס על מערכת מדריד, אותה מנהל WIPO – הארגון העולמי לקניין רוחני היושב בשווייץ. במערכת זו ניתן לרשום סימנים בינלאומיים באופן מרוכז, תוך מילוי של טופס אחד, בצורה יעילה, פשוטה וחסכונית, במספר גדול של מדינות החתומות על פרוטוקול מדריד. נכון להיום יש כתשעים מדינות שהצטרפו לפרוטוקול זה.

הכדאיות של רישום בינלאומי

ישנם מספר יתרונות בולטים לרישום של סימני מסחר בינלאומיים. ראשית, ניתן כאמור לקבל הגנה על הסימן במדינות שונות, וזאת באופן מרוכז מבחינת אגרות, טופס, שפה וכדומה. גם שינויים שמבקשים לבצע ברישום או חידוש שלו עושים דרך המשרד הבינלאומי, וזאת להבדיל מפנייה אל כל מדינה בנפרד. בנוסף, ישנה התחייבות של המדינות לבחון את הבקשות בתקופה מוגדרת, העומדת על שנה או שנה וחצי, ובעיקרון אם לא התקבלה תגובה בזמן זה הרי שהסימן נחשב למאושר. כמו כן, לאחר הרישום הבינלאומי ניתן לבקש הרחבה למדינות חברות בצורה יעילה, נוחה ופשוטה.  יחד עם זאת, בהתאם לאילו מדינות וכמה מדינות נדרש רישום, ייתן כי רישום בינלאומי של סימן מסחר אינו פתרון הכי זול.

על הרישום העצמו

כאמור, את הבקשה לרישום סימן מסחרי בינלאומי מבצעים דרך מערכת מדריד באופן מקוון, אלא אם כן מדובר באדם פרטי שיכול להגיש את הבקשה בצורה ידנית. הבקשה כרוכה במילוי טופס ובתשלום אגרה. לרוב מקובל לבקש בבקשה אחת את כל הרישומים המבוקשים לסימן המסוים. יש לציין כי את הבקשות מישראל כמדינת מקור יכולים להגיש רק אנשים או ישויות משפטיות שיש להם בישראל פעילות תעשייתית או מסחרית, או שמקום מגוריהם בישראל, או שהינם אזרחי ישראל. התאריך הקובע לבקשה הבינלאומית הינו התאריך שבו הוגשה הבקשה בישראל, אלא אם כן כבר חלפו יותר מחודשיים מאז הגשת הבקשה בישראל ועז לקליטתה במשרד הבינלאומי, שאז התאריך הקובע יהיה זה שבו התקבלה הבקשה במשרד הבינלאומי.

כעת נבחנת הבקשה במשרד הבינלאומי לעמידה בתנאי סיווג שירות וסחורות ופרמטרים נוספים, ובמידה שהכל תקין נרשמים הפרטים ביומן סימני המסחר הבינלאומיים. כעת, לאחר שהבקשה נרשמה, מעבירים אותה לבחינה יותר מקיפה במדינות המבוקשות, וזאת בהתאם לחוקים והתקנות הספציפיים בכל מדינה. במידה והרישום אושר, התוקף שלו עומד על עשר שנים ואפשר להמשיך ולחדשו בעבור תקופה זו, תוך תשלום של אגרה.

כעת, כאשר קיים רישום בינלאומי, אפשר להגיש בקשה להרחבה לעוד מדינות שבהן מעוניינים לקבל הגנה- כל עוד הן הצטרפו כאמור לפרוטוקול מדריד. את בקשת ההרחבה ניתן להגיש הן דרך משרד המקור והן דרך המשרד הבינלאומי, וזאת רק על ידי בעלי הסימן הבינלאומי.

לפרטים נוספים על סימני מסחר ולקבלת ייעוץ וליווי, פנו אלינו בטלפון 074-7145148.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !