התקשרו עכשיו :
074-7145148

חיפוש פטנטים קיימים

החשיבות של חיפוש פרסומים

חיפוש פרסומים, כולל חיפוש פטנטים רשומים, הוא בדרך כלל השלב הראשון והמקדים לתהליך של רישום פטנטים. הסיבה העיקרית לצורך בחיפוש נובעת מהעובדה שאי אפשר לרשום פטנט חדש כאשר כבר קיים רישום פטנט או אפילו פרסום שאינו פטנט על המצאה דומה. במילים אחרות, חיפוש הוא לא פריבילגיה אלא שלב חיוני בתהליך ארוך ומסובך. את החיפוש יכול מגיש הבקשה לרישום פטנט לבצע באופן עצמאי או בליווי אנשי מקצוע. עורכי פטנטים או עורכי דין בעלי הכשרה טכנית מתאימה יכולים לבצע את החיפוש בתמורה לשכר טרחה ולחסוך הרבה מאמץ ועוגמת נפש.

החשיבות של חיפוש של כתבי עת, פטנטים רשומים וכו’ נובעת גם מהתפקיד המסחרי שלהם.. בעזרת הרישום ניתן לעקוב אחר ההמצאות הקיימות ולהגן עליהן. מבחינת ממציא חדש, החיפוש הוא תנאי להגדיל את סיכויי ההצלחה לרשום את הפטנט ולקבל עליו הכרה משפטית מלאה.

טיפים עבור חיפוש המצאות

הבעיה היא שיש הרבה מאוד המצאות ולא תמיד קל לדעת באיזה אמצעי חיפוש להשתמש על מנת לאתר אותם. הטיפ בהקשר הזה הוא לערוך חיפוש  תוך סריקה של הידע הקיים בשוק. אפשר למשל להיכנס לאתרי האינטרנט, להתייעץ עם אנשי מקצוע, לערב קולגות וחברות מסחריות ולקרוא פרסומים של בתי משפט וגופים רשמיים רלוונטיים. רוב הממציאים רושמים פטנטים במדינות שבהן יש את השוק הגדול ביותר עבור המוצר או השירות שלהם. מכאן שכדאי להתמקד בשווקים מן הסוג הזה אם כבר יודעים איפה רוצים לשווק את האמצאה או מה לעשות על מנת לחשוף אותו לקהל גדול ככל האפשר. במילים אחרות, היכרות עם השוק היא טיפ לא פחות חיוני לטובת חיפוש יעיל ויסודי של פטנטים במקומות שונים בעולם כמו כן, טיפ לא פחות חשוב עבור חיפוש של המצאות ופטנטים הוא לבחון כיצד מוגדרות המצאות דומות בתחומים מקבילים. כך ניתן להרחיב את החיפוש ולמנוע מצב שבו מגיש הבקשה מגלה רק בשלב מאוחר שהוא מתפרץ לדלת פתוחה. גם בנושא הזה הפתרון יכול להיות מעורבות של עורך פטנטים מוסמך  או עורך דין עם הכשרה טכנית מתאימה. במרכז לקניין רוחני The Patenters יכולים לסייע לכם בשלבים שונים של רישום פטנטים ולעמוד לרשותכם גם בכל הנוגע לחיפוש. אנחנו מכירים את ענף ההמצאות והפטנטים בארץ ובעולם ומאחורינו ניסיון משמעותי. אפשר להשאיר פרטים באתר כדי שנחזור אליכם בהקדם או ליצור קשר במספר 074-7145148 עם נציגינו עכשיו.
שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !