התקשרו עכשיו :
074-7145148

חיפוש פטנטים ישראל

כחלק מתהליך יצירת פטנט רשום בישראל, מומלץ לבצע אצל מאגרי מיגע כולל רשם הפטנטים חיפוש יסודי על מנת להימנע ממצב בו כבר קיים פטנט שימנע מכם לרשום את שלכם או שחלילה תהיו דומים מדי לפטנטים קיימים. ככלל, משמעותו של פטנט היא הקניית קניין לרעיון או מוצר על מנת למנוע העתקות ולאפשר לכם להרוויח ממנו.

למה חשוב לבצע חיפוש פטנטים?

מערכות חיפוש ייעודיות מאפשרות לכל ממציא פרטי או חברה מסחרית לסקור את הענף שבו הם פועלים טרם רישום של פטנטים. בעזרת חיפוש פטנטים רשומים בישראל ומקורות מידע אחרים ניתן להשיג שורה ארוכה של יתרונות ולכן כדאי להשקיע בכך זמן ומשאבים. עם זאת, החיפוש לא בא על חשבון התייעצות עם אנשי מקצוע ומעורבות של עורכי דין עם תואר טכני או עורכי פטנטים – אותם תמצאו תחת רשימת עורכי פטנטים בישראל. רצוי לערב את עורכי הדין או עורכי הפטנטים בשלב מוקדם ככל האפשר ואף לברר האם הם יכולים לבצע בעצמם את החיפוש בתמורה לתשלום שכר הטרחה.  אפשר לבקש מחברת חיפושים כמו ניוטון או פטנטסט לעשות חיפוש פטנטים רשומים – לחברות אלה יש יתרון בכל הקשור לגישה למאגרי מידע רבים הדורשים מנוי. יחד עם זאת, בעיה אחת שיש לחברות כאלה היא שפטנטים הינם מורכבים וקשים להבנה והמחפשים אינם תמיד מוכשרים דיים לפרש את תוצאות החיפוש.  לכן, גם אם החיפוש נעשה באמצעות חברת חיפוש, מומלץ לפנות לקבלת חוות דעת של עורך פטנטים מקצועי ומנוסה.  בעיה נוספת שיש לחברות החיפוש הינה שידע שנרכש לגבי תחום האמצאה תוך כדי החיפוש הולך לאיבוד, לעומת חיפוש אצל עורך פטנטים.

היתרון המשמעותי והבולט ביותר של חיפוש פטנט רשום בישראל ובמקומות אחרים, הוא סקירה יסודית ומלאה של מצב הענף הרלוונטי טרם הגשת הבקשה. החיפוש מאפשר לממציא או לחברה מסחרית לדעת האם כבר יש פטנט רלוונטי קיים וכך לדעת מה הסיכויים לרשום פטנט משלהם. בעזרת חיפוש קצר יחסית ניתן לחשוף פטנטים רלוונטיים, לבדוק מה מאפיין אותם ולהשוות אותם להמצאה החדשה. סוג של מודיעין מקדים.  צריך לדבוק גם בקשות פטנט ולפעמים גם מאמרים מקצועיים, בהתאם לתחום האמצאה.

במידה ואכן מוצאים פטנט דומה אך בכל זאת מחליטים להגיש בקשה למשרד המשפטים בישראל או במדינות אחרות, ניתן להיעזר בחיפוש כדי לבדוק כיצד נערכו בקשות קודמות. כאן המטרה של חיפוש פטנטים היא לא רק להשוות בין המצאות ישנות וחדשות, אלא גם לשאוב השראה בנוגע לניסוח הפטנטים שכבר קיבלו את אישור הגורמים הרלוונטיים.

איך מבצעים את החיפוש?

בכל הנוגע לנושא הנגישות של חיפוש פטנטים ישראל היא מדינה מתקדמת ומודרנית. בתהליך חיפוש פטנטים ישראל היא מדינה המאפשרת לכל מי שרוצה להגיש בקשה לחיפוש מול משרד המשפטים. הבקשה כרוכה בתשלום אגרה אך היא מאפשרת לאנשי מקצוע ולחברות מסחריות לחסוך זמן יקר.

כאמור, כדאי תמיד לבצע את החיפוש או לפחות חלק ממנו בנוכחות עורך דין עם רקע מקצועי מתאים או עם עורך פטנטים. עורך הדין או עורך הפטנטים הם היחידים אשר מכירים את תחום הפטנטים ואת פסקי הדין התקדימיים בישראל ובמקומות אחרים בעולם. שכר הטרחה של עורך הדין נקבע לפי התחום שבו רוצים לרשום את הפטנט והוא כולל עבודת מטה יסודית.

למה שלא אחפש לבד?

נכון – לחפש זו לא תורה מסיני. איך לחפש זה החלק הקל, לדעת מה לחפש – זו כבר החוכמה. כאשר יודעים מה לחפש, אפשר להיות הרבה יותר ממוקדים ויעילים וכמובן שכך מוצאים את מה שהכי חשוב על מנת לקדם את תהליך רישום הפטנט.

כמובן שאתם יכולים להקדיש זמן רב ולנסות ללמוד את כל מה שצריך על מנת לחפש נכון ונשאלת רק השאלה – כמה זמן זה ייקח לכם, האם יכולתם לנצל זמן זה טוב יותר וכמובן שחייבים לתהות כיצד אתם יכולים לגשר על הפער של צבירת ניסיון ממשי בתחום?

התשובה פשוטה למדי – איש מקצוע מיומן ומנוסה יכול לבצע את המשימה באופן מיטבי, לשחרר אתכם באותו הזמן לקדם את הדברים שאתם אנשי המקצוע הדרושים לביצועם ועל הדרך, בזכות הניסיון הרב שלו, אותו איש מקצוע יחסוך מכם ללמוד את הדברים בדרך הקשה של ניסוי וטעיה – כך שהוא לא רק יחסוך לכם המון זמן, אלא גם הרבה כסף.

חישבו על מצב בו יש לבצע עבודה מורכבת הקשורה למערכת החשמל הביתית שלכם – אתם יכולים ללכת ללמוד חשמלאות, לעבור מבחני הסמכה ואז, כחשמלאי מוסמך מתחיל וללא שום ניסיון מעשי בעולם האמיתי, לטפל במערכת החשמל הביתית שלכם, לאט לאט, צעד אחר צעד, עד להשלמת המשימה. לחילופין, אתם יכולים להמשיך בחייכם, להתקדם במיזמים משלכם ופשוט לתת לחשמלאי מוסמך, מקצועי, מיומן ומנוסה לטפל בכל. מה דעתכם?

דברו איתנו

במשרדי המרכז לקניין רוחני The Patenters ישמחו לתת לכם פרטים נוספים על הנושא של חיפוש סוגים שונים של פטנטים בארץ ובחו”ל. אנו מכירים היטב את הענף של רישום פטנטים והמומחים שלנו ישמחו לסייע לכם להגיש בקשה באופן מסודר. כל מה שעליכם לעשות הוא להתקשר ל- 074-7145148, או להשאיר פרטים באתר עוד היום לתיאום שיחת ייעוץ. מומלץ להתחיל את התהליך בהקדם ולהשקיע בחיפוש יסודי.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !