התקשרו עכשיו :
074-7145148

חופש פעולה חלק א’

בדיקת חופש פעולה – באנגלית

(Freedom to Operate (FTO

 המאמר בא להסביר את החשיבות של בדיקה אשר לעיתים קרובות כלל לא מבוצעת למרות נחיצותה, ולעיתים קרובות אינה מתבצעת כראוי.

 בדיקת FTO הינה בדיקה ששימוש בפומבי ו\או מכירה של מוצרכם או התהליך שלכם לא יפרו פטנט של מישהו.

 הבדיקה אינה ערובה ב-100% שלא תהיה הפרה, ולמרות זאת לדעתי הכרחית לפני שיווק כל מוצר שיש בו לכאורה חידוש כלשהו.

 כמעט כל בקשת פטנט המוגשת לרשות ממשלתית נבחנת לפחות פעם אחת לכשירותה לקיבול לפטנט על ידי אותה רשות.  חשוב לדעת שבדיקה זו (בדיקת פטנטביליות) אינה שווה לבדיקת FTO, אשר אינה נדרשת על ידי הרשות.  כמו כן, יש גופים אשר דורשים ביצוע בדיקת FTO לפני שהם מוכנים לשקול השקעה בהמצאה, אך הבדיקה בפועל אינה באמת FTO אלא בדיקת פטנטביליות.  עלות בדיקת FTO הינה ככלל הרבה יותר מעלות בדיקת פטנטביליות.  כל הסיבות הללו מביאות למצבים רבים של מסחור המצאה ללא ביצוע בדיקת FTO.

 בכדי לקבל פטנט במדינה אחת נדרשת השקעה של כ- 50 אלף שקלים בממוצע, עיסוק יקר מאד בהחלט, ואילו בדיקת FTO בדרך כלל עולה אלפי שקלים בודדים אך יכולה למנוע תשלום פיצויים יקרים בהרבה מ- 50 אלף שקלים.  כדאי להשקיע עוד כמה אלפי שקלים כדי לוודא שאינכם מפרים פטנט של מישהו אחר, מצב מאד מסוכן.

 התקשרו היום למרכז כדי לבצע את החיפוש לחופש פעולה, או לבדיקת חיפוש שנערך עבורכם.

 טף ושות’, המרכז הישראלי למסחור קניין הרוחני
[email protected]
052-8826967    04-9512449

Teff & Associates

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !