התקשרו עכשיו :
074-7145148

הגשת פטנט פרוביזורי, זמני

מהו רישום פטנט פרוביזורי?

פטנט פרוביזורי או פרוביזיונלי provisional  הוא פטנט זמני או יותר נכון מסמך זמני ,שמאפשר למי שרשם אותו לקבל הגנה על אמצאתו לתקופה של עד שנה. היתרון של רישום פטנט פרוביזורי הוא חיסכון בהוצאות, תהליך אישור מהיר ואפשרות לקבל את ההגנה על ההמצאה תוך גיוס מקורות כספיים, משקיעים וכדומה. עלויות הפטנט נמוכות ביחס לרישום סטנדרטי וניתן לבצע אותו רק בארצות הברית, אנגליה, אוסטרליה ואירלנד.

הגשת פטנט פרוביזורי מתבצעת בד”כ מול משרד המשפטים האמריקאי. יש צורך לבחור את סוג האגרה המבוקשת לתשלום בשלב הגשת הבקשה ולנמק את לבחירה. במהלך הגשת פטנט פרוביזורי עלולים כמובן להתעורר סייגים נוספים, אך בעזרת התייעצות עם אנשי מקצוע ניתן לצמצם את הסיכון ולהעלות את סיכויי ההצלחה.

כמו כן, התוקף של פטנט פרוביזורי פג באופן אוטומטי לאחר שנה ואז צריך יהיה להגיש במקומו בקשת פטנט מלאה. את הבקשה מגישים לפי המדינה שבה מעוניינים להגדיר את הפטנט. אפשרות אלטרנטיבית היא להגיש בקשה לפטנט בינלאומי, או יותר נכון בקשה בינלאומית, כי היא לא נהפכת בעצמה לפטנט.  אך בכל מקרה כל מצב של אי-הגשה תגרום לכך שהאמצאה כבר לא יהיה מוגנת.

מה הסיכוי לקבל אישור על הפטנט?

רישום פטנט זמני מכל סוג מחייב את הממציא לבצע מספר פעולות שמעלות את סיכויי ההצלחה שלו. ראשית, יש לזכור שמדובר במסמך משפטי ולכן טרם הגשת הבקשה מומלץ לבצע חיפוש של פטנטים קיימים בתחום ופרסומים רלוונטיים. כך ניתן למנוע מצב שבו משלמים על ניסוח בקשה עבור פטנט שכבר קיים. שנית, את בקשת הפטנט כותבים רק על בסיס הגדרה ברורה ובצירוף כמה שיותר הסברים. יש לציין כיצד ניתן לממש את ההמצאה ולא להסתפק בתיאור תיאורטי או גרפי בלבד, ולבדוק כיצד שאר הממציאים הסבירו את הפטנט שלהם.

השלב הבא של רישום פטנט זמני הוא שליחתו למשרד המשפטים האמריקאי. את זה אפשר לעשות באמצעות אתר האינטרנט של המשרד ובליווי עורכי הפטנטים ועורכי הדין שמתמחים בנושא. המעורבות של עורכי הדין ועורכי הפטנטים חשובה כי הם יכולים להפנות את תשומת הלב של הממציא לסוגיות משפטיות רלוונטיות. במקביל, הממציא נדרש לשלם אגרה עבור הגשת בקשת הפטנט ולשמור את הקבלה. אישור על הגשת הפטנט הזמני מגיע בדרך כלל תוך חודש ימים.

מקורות נוספים לקריאה על נושא זה:

איך רושמים פטנט חלק א’

איך רושמים פטנט חלק ג’

במשרדי המכרז לקניין רוחני The Patenters מציעים לכם לקבל עזרה מהרגע הראשון ועד אישור הפטנט הזמני מול משרד המשפטים האמריקאי. אנחנו בקיאים בענף ויש לנו ניסיון משמעותי ברישום כל סוגי הפטנטים. אפשר ליצור עמנו קשר ראשוני דרך האתר בטלפון 074-7145148, או להשאיר פרטים ואחד הנציגים של המשרד יעמוד לרשותכם.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !