התקשרו עכשיו :
074-7145148

בדיקת פטנטים רשומים

בדיקה פטנט

התהליך של רישום פטנט הוא תהליך מסודר מאוד, שצריך להתבצע מההתחלה ועד הסוף בליווי ועל ידי אנשי מקצוע המתמחים בעולם הקניין הרוחני. בפועל, ישנם לא מעט ממציאים שמסיבותיהם שלהם, בוחרים לנהל את הדברים בעצמם – לחפש פטנטים דומים בעצמם, לנסח את הפטנט בעצמם, להגיש את הפטנט בעצמם ובסופו של דבר, במקרים רבים גם להתמודד עם הסירוב לרשום את הפטנט שלהם, בעצמם. ואף על פי כן, לעתים הממציא מצליח להשיג פטנט.  אך בנסיון למכור או לתת רשיון לשימוש בפטנט או להשקיע באמצאה, תעשה בדיקת נאותות עבור הגוף המעוניין.  זהו השלב שבו נכנס לתמונה לראשונה גורם מקצועי שכעת צריך לבצע בדיקת פטנט. מה זה בדיוק בדיקת פטנטים רשומים ולמי זה נדרש? על כך בשורות הבאות.

מה זה בדיקה פטנט?

ובכן, בדיקת פטנט רשום הוא תהליך של בחינת פטנט לאחר תהליך ההתדיינות מול רשם הפטנטים. לאחר שאתם מנסחים את הפטנט שלכם, אתם מגישים אותו לרשם הפטנטים במדינה בה אתם רוצים לרשום את הפטנט ואז מתחיל תהליך של התדיינות מול הרשם, במסגרתו מבקש הרשם הבהרות שונות, דורש תיקונים שונים וכן הלאה. בתהליך זה ישנו סיכון גבוה מאוד שהשינויים שייערכו בבקשת הפטנט, יעקרו מתוכו את כל עוקץ ההגנה ויהפכו אותו לפטנט פרוץ שקל מאוד לעקוף. זהו בדיוק המקום בו אתם רוצים להכניס גורם מקצועי המתמחה בתחום של בדיקת פטנטים, גם אם עד עכשיו התנהלתם לגמרי בעצמכם.

במסגרת בדיקת הפטנט, יבחן איש המקצוע את נוסח הפטנט, ולבסוף ימליץ על האופן בו יש להמשיך בתהליך. במקרים מסוימים ימליץ איש המקצוע לעצור את התהליך לחלוטין.

מה כולל תהליך הבדיקה?

תהליך בדיקת פטנט רשום הוא תהליך שיכול לכלול כל מרכיב בתהליך הראשי של רישום פטנט ובכלל זה חיפוש פטנטים דומים, ניתוח אסטרטגיית ההגנה של הפטנט, זיהוי הגנות המפתח של הפטנט, ניתוח וניסוח מחדש של הטענות (Claims) וכו’.  בחישוב כולל של העבודה, ישנם מקרים בהם העלות של בדיקת פטנטים רשומים יכולה להגיע לרמה דומה לעלות רישום הפטנט בליווי מקצועי מלכתחילה. על כן, ברגע הראשון שאתם יכולים, פשוט האצילו את המשימה של הטיפול ברישום הפטנט על גורם מקצועי מתאים וחסכו לעצמכם לפחות את הזמן ועוגמת הנפש.

המונח בדיקת פטנט יכול להתייחס גם לבדיקה על קיומם של פטנטים דומים שיכולים “להתנגש” בפטנט שלכם. במקרה רגיל, מדובר בשלב אינטגרלי של תהליך רישום פטנט, אבל אם מעולם לא ביצעתם חיפוש כזה בעצמכם, ולבטח בסיוע איש מקצוע, ייתכן מאוד שפטנטים דומים ייצרו עבורכם לא מעט בעיות בתהליך ולכן מומלץ מאוד לבצע בדיקת פטנטים רשומים דומים.

במשרד עורכי פטנטים The Patenters, המתמחה בעולם הקניין הרוחני, תוכלו למצוא צוות את אנשי מקצוע החיים ונושמים את עולם הפטנטים מדי יום ביומו ושימחו לבצע עבורכם בדיקת פטנט רשום בכל הקשר ובכל שלב בו אתם מצויים. אם יש אפשרות להציל את הפטנט שלכם, במשרד The Patenters  נמצא את האפשרות הזאת למענכם. לפרטים נוספים וקביעת פגישת היכרות, צרו קשר עוד היום בטלפון 074-7145148.

שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !