התקשרו עכשיו :
074-7145148

איך לרשום פטנט בישראל

איך לרשום פטנט בישראל לפי החוק?

רישום פטנט הוא תהליך מורכב שמחייב השקעה של זמן ומשאבים. עם זאת, רצוי להשקיע בו מאמץ על מנת לוודא שהוא יעניק את ההגנה המלאה לממציא הפרטי או לחברה המסחרית. הגנה באמצעות פטנט יכולה לסייע בהגשת תביעות במסגרת גזל מסחרי ולעמוד לרשות הממציא גם במדינות נוספות ברחבי העולם.

התשובה לשאלה איך לרשום פטנט מורכבת ממספר שלבים. קודם כל, צריך לערוך סקירה של המצב הקיים בשוק ולבדוק שאף אחד לא פרסם את ההמצאה עד ליום רישום הפטנט. חיפוש הפטנטים מתבצע על ידי הממציא או או חברת חיפוש או עורך הפטנטים. במידה ועורך הפטנטים מבצע את חיפוש הפטנט בתחום מורכב ומסובך צפוי שכר הטרחה שלו לגדול. לאחר בדיקת המצב בענף ניתן לבדוק איך לרשום פטנט בישראל מבחינה טכנית. הגשת בקשה לפטנט חייבת לכלול פרטים על המבקש לרבות שם ומען למסירת המסמכים בתוך ישראל, פרטים על הזכות בהמצאה ואינפורמציה על ההמצאה עצמה. הנושא של פירוט על ההמצאה הוא הרלוונטי ביותר בשאלה איך לרשום פטנט בישראל ובמדינות אחרות.

מה עושים אחרי שמגישים את הבקשה?

רשם פטנטים חייב לאשר למבקש בהקדם האפשרי את דבר הגשת הבקשה ואת תאריך ההגשה. התאריך הקובע הוא תאריך קבלת הבקשה על ידי משרד הפטנטים שפועל תחת משרד המשפטים. לאחר הגשת הבקשה וקבלת האישורים מגיע השלב של בחינת הבקשה בפועל. גורמים במשרד הפטנטים צריכים לבחון כל מקרה לגופו ולהחליט האם לקבל אותה. לאחר קיבול הבקשה עומדת בפני כל אדם תקופה של 3 חודשים במהלכה הוא יכול להגיש התנגדות. את ההתנגדות ניתן להגיש מנימוקים שונים שקבועים בחוק. במידה ולא הוגשה התנגדות או שהוגשה התנגדות ונדחתה, רשם הפטנטים מעניק פטנט על ההמצאה למבקש. במשרד The Patenters ישמחו להסביר לכם על כל השלבים בתהליך הארוך של הגשת פטנט בישראל. אנחנו מכירים היטב את הענף ומאחורינו ניסיון משמעותי של שנים רבות. כל מה שצריך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר או לחלופין ליצור קשר בטלפון 074-7145148 ואנחנו נעמוד לרשותכם.
שתף:

מאמרים נוספים

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

פטנט אחיד ובית משפט פטנטים מאוחד

הפטנט המאוחד ובית המשפט המאוחד (Unitary Patent and the Unified Patent Court ) הם שני כלים שנועדו לחזק ולהשלים את מערכת הענקת הפטנטים האירופית המרכזית הקיימת כיום. הם יציעו למשתמשי מערכת הפטנטים אפשרות חסכונית להגנה על פטנטים ברחבי אירופה באמצעות הגשת פטנט יחיד.

קרא עוד »
חוק סימני המסחר

חוק סימני המסחר

חוק סימני מסחר – מה הוא אומר? חוק סימני מסחר, או יותר נכון פקודת סימני מסחר, נחקק בשנת 1972 וכמו חוקים רבים אחרים חלו בו

קרא עוד »
אגרת רישום סימני מסחר

אגרת רישום סימן מסחרי

סימני מסחר מהווים סמלים המזוהים עם מוצר, שירות או בית עסק מסוים, ומספקים אמצעי זיהוי חשוב המוגן בחוק כקניין רוחני. בכדי ליהנות מזכויות בלעדיות של סימן מסחרי יש לרשמו אצל רשויות רלוונטיות במדינות ייעודיות. הליך הרישום מצריך בדיקות מקדימות, תיאור נכון של הסימן ובתשלום אגרות. עם The Patenters – המרכז לקניין רוחני, תזכו בליווי מקצועי צמוד לכל אורך הליך הרישום, אשר יבטיח את הצלחתו ואת אישור בקשת רישום הסימן המסחרי.

קרא עוד »

כתוב לנו

התקשרו עכשיו !